Chat now !LOGO.jpg

ZO SVETA

Ne, 2016-02-07

Len menej, ako mesiac ostáva do 5 marca – dátumu, na ktorý promotér „dočasného“ šampióna WBA v ťažkej váhe, Luisa Ortiza (24-0, 21 КО) naplánoval jeho ďalší zápas. Avšak doteraz nie je jesné, s kým sa už postarší Kubánec stretne, sťažuje sa jeho tréner, Herman Caicedo.

„Doteraz nemáme na túto tému nijaké správy. Žiadne nové mená nám neoznámili. Len sedíme a čakáme,“- povedal pre BoxingScene.
Pripomenieme, že v minulosti bol spomínaný zápas Ortiza v D.C. Armory vo Washingtone s Alexandrom Dimitrenko, avšak Nemci napokon zápas zrušili. Je možné, že súperom Luisa bude ex-šampión EBU, Robert Helenius (22-0, 13 КО), ktorý sa zajtra chystá oznámiť „dôležitú“ novinku.
Ne, 2016-02-07

27 letý Brit Tyson Fury (25-0, 18 КО) řekl v rozhovoru s BoxingScene, že se plánuje postavit do čela nové, zářivé éry v těžké váze potom, jak předcházející, vedená Klitschkem, skončila. Připomeneme, že Fury 28 listopadu minulého roku získal tituly WBA, IBF, WBO a IBO v zápase, ve kterém porazil Wladimira Klitschko v Německu na body.

„Ta éra, která byla v 80tých letech minulého století je šťastně ukončena. Nikdo si většinu těch jmen nepamatuje, nebo ne ? Greg page, Pinklon Thomas a další – stracená éra heavyweigtů, - spekuluje Fury. – Byly to unylé časy, které se roztáhly po Holmesovi a do příchodu Tysona. To samé jsme sledovali nedávno. Byla éra Lennoxe Lewise, kterou nahradila éra Klitschko. A teď nastal čas mojí éry. Vždy jsem říkal, že začnu novou éru, proto se mi Klitschko léta vyhýbal.“
 
Ne, 2016-02-07

Bývalý majster sveta v strednej váhe, „Duch“ Kelly Pavlik môže stráviť šest mesiacov vo väzení za „nevinnú zábavu“, píše BoxingScene.
Podľa informácií vydania, napadol opitý boxer s pneumatickou zbraňou svojho priateľa Briana Bailinga v auguste minulého roka a videozáznam z incidentu sa v sociálnych sieťach objavil v novembri 2015.
Polícia záležitosť vyšetruje a Pavlik si môže v base posedieť až 180 dní. Verdikt sa dozvieme čoskoro.
Ne, 2016-02-07

Americká asociace novinářů píšících o boxu (BWAA), oznámila jména vítězů v nominacích na rok 2015. Titul nejlepšího „Boxera roku“ získal Floyd Mayweather Jr., který v září minulého roku ohlásil ukončení kariéry.

Pro Mayweathera je to již třetí trofej od BWAA – v minulosti byl nejlepším boxerem v roce 2007 a a 2013. Floyd se tak dostal do elitního „klubu“ trojnásobných vítězů a připojil se tak k legendám Muhammadovi Ali, Joe Frazierovi, Ray Leonardovi, Evanderovi Holyfieldovi a Manny Pacquiao.

Zápas mezi Francisco Vargasem a Takashi Miura HD 1080 byl vyhlášen „Zápasem roku“. Připomeneme, že souboj se konal 21 listopadu a skončil vítězstvím Vargase v 9 kole.
Trenérem roku se stal coach Kazacha Gennady Golovkina, Abel Sanches a Al Haymon se už po čtvrté za sebou (celkově po páté), stal „Manažerem roku“.
Ne, 2016-02-07

Britský heavyweight David Haye komentoval správy o tom, že ďalším súperom jeho mladého krajana, Anthony Joshua, by sa mohol stať Kamerunčan Carlos Takam.

„Hovoria, že Joshua sa stretne s Takamom. Takama dobre poznám z našich sparringov. Je vyšší a ťažší, ako Chisora, je silnejší fyzicky, silnejšie udiera, má lepší arzenál úderov a tvrdšiu bradu. Takam sa na Chisoru podobá, ibaže je trikrát lepší. Myslím, že zápas s ním nie je pre Joshua najlepší nápad. Ešte nikdy sa s takým náporom nestretol. Joshua má ešte jednu možnosť, eliminačný zápas WBO s Josephom Parkerom, avšak tento zápas môže Joshua reálne prehrať. Ak ísť do takého rizika, potom jedine za veľmi dobré peniaze, ktoré môže zarobiť len v zápase so mnou. Aj v prípade, ak by som ho porazil, zarobí veľmi veľa a vždy sa môže vrátiť. Ale ak prehrá, napríklad s Takamom, jeho brand silno utrpí,“- povedal Haye pre iFL TV.
wilder-shaq-1.jpg
Ne, 2016-02-07

San Francisco, USA. Super Bowl 2016 – finálová hra o titul šampiona Národní Fotbalové Ligy (NFL) je tradičně navštěvována množstvím hvězd sportu i showbyznisu. A mistr světa WBC v těžké váze, Deontay Wilder (201 cm) zjistil, jaké to je, pokud má někdo výhodu ve vzrůstu, když se tváří v tvář setkal s vynikajícím basketbalisou, Shaquill O´Nealem.
Ne, 2016-02-07

Trenér Kazacha Gennady Golovkina (34-0, 31 КО), Abel Sanchez pochybuje, že se zápas jeho svěřence s Mexičanem Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 КО), uskuteční ještě tento rok. Připomeneme, že nařízení WBC zavazuje oba boxery, aby se spolu střetli na podzim tohto roku. Pokud se tak nestane, strana, která zaviní, že se zápas boxovat nebude, přijde o svůj statut – pokud to bude Alvarez, přijde o titul, pokud Golovkin, rozloučí se s „dočasným“ titulem.

„Jak to vidím já, tento zápas je už nyní jedním z největších událostí současného boxu, - cituje Sancheze ESPN Deportes. – Tento zápas chtějí vidět všichni. Na druhé straně, myslím, že ani De La Hoya, ani Alvarez, to neudělají, bez ohledu na nařízení WBC. Pochybuji, že to bude tento rok a v takovém případě se budeme pokoušet o možnost organizace v roce 2017. Ale pokud se Alvarez nestřetne s Golovkinem na podzim, přijde o svůj titul.“

Připomeneme, že Golovkin má na 23 dubna plánovanou povinnou obhajobu s Dominic Wade a Alvarez se 7 května utká s Amirem Khanem.
Ne, 2016-02-07

Formálne neporazený fínsky heavyweight, v minulosti dvojnásobný eurošampión Robert „The Nordic Nightmare“ Helenius (22-0, 13 КО), sa rozhodol pritiahnuť k svojej osobe trocha pozornosti boxerskej verejnosti a vo svojom Facebook „nahodil návnadu“.

„Ahojte z Talianska. Buďte pripravení na super správy na moje zajtrajšej tlačovej konferencii, - hlása z Apeninského poloostrova dvojmetrový škandinávčan.  – Príjemný víkend !“
Ak vezmeme do úvahy, že nič grandiózne sa v najbližšej dobe v ťažkej váhe neplánuje, dá sa predpokladať, že team Heleniusa rokoval o možnom zápase buď s dočasným šampiónom WBA, Luisom Ortizom (24-0, 21 Ко), alebo s prospectom Anthony Joshua (15-0, 15 КО).

Fanúšikovia na sociálnych sieťach a fórách špekulovali aj o Davidovi Haye. Ako však tvrdí fínske vydanie fightsport.fi, realita je oveľa prozaickejšia – podľa ich zdrojov by sa Helenius mal stretnúť s francúzskym „Jašterom“, heavyweightom Johannom Duhaupasom. Počkajme si teda, čo nám Fín zajtra povie na tlačovke...
Ne, 2016-02-07

Brit Tyson Fury (25-0, 18 КО), který jedny fanoušky dráždí k nepříčetnosti a jiné stejnou měrou teší a baví, vdýchl těžké váze nový život. Myslí si to legendární Američan, Evander Holypfield, píše The Sun.

„Fury pomohl světu boxu tím, že se liší od jiných, - řekl veterán. – Vypadá, jako basketbalista, zdá se, že je nekoordinovaný, avšak dělá to, co říká. Je nereálné přinutit ho zmlknout, avšak všechno, co mele, dává smysl. Je čestný. Pokud si myslí, že jste blbec, řekne vám to. Za svými slovi si stojí. Ten kluk je pro svět boxu dobrý.“
Ne, 2016-02-07

To, že zápas medzi šampiónom WBC v strednej váhe, Saulom Alvarezom (46-1-1, 32 КО) a vyzývateľom Amirom Khanom (31-3, 19 КО) bude v medziváhe do 70,3 kg nie je podľa šéfa WBC, Mauricio Sulaimana, žiadny problém.

„Canelo proti Khanovi je fantastický zápas. Amir má vynikajúce majstrovstvo, rýchlosť, chápanie ringu, obrovské skúsenosti z veľkých zápasov. A Saul nedávno vybojoval veľké víťazstvo nad Cotto. Je to zápas o titul WBC v strednej váhe. Limit je do 72,6 kg a preto, akákoľvek váha nižšia, ako je oficiálny limit je v rámci pravidiel,“- povedal prezident WBC pre World Boxing News.

Pripomenieme, že zápas sa uskutoční v Las Vegas, USA, 7 mája. V kontrakte nie je klauzula o maximálnej prípustnej váhe v deň zápasu. Ako sa očakáva, Khan bude v zápase vážiť približne 72 kg,  Saul pod 80 kg. Limit strednej váhy je od 69,9 kg do 72,6 kg.
Ne, 2016-02-07

2 dubna bude v Krakowě boxovat svůj další zápas pomalu končící ex-šampion v dvou váhových kategoriích, Polák Tomasz Adamek (50-4, 30 КО). Soupeřem Gorala bude americký ex-vyzyvatel WBC v těžké váze, Eric Molina (24-3, 18 КО), píše bokser.org.

Eric před osmi měsíci nadělal jisté problémy šampionovi Deontay Wilderovi, prohrál však nakonec v 9 kole knockoutem. Adamek minulý rok v září zničil v pěti kolech prastarého krajana, Przemyslawa Saletu.
Ne, 2016-02-07

V maci, alebo apríli tohto roka, by mal „superšampión“ WBA v light welterweight, Američan Adrien Broner (31-2, 23 КО) boxovať dobrovoľnú obhajobu proti Britovi Ashley Theophane (39-6-1, 11 КО). A hoci presný dátum ešte oznámený nebol, promotér vyzývateľa, Floyd Mayweather jr. je presvedčený, že zápas sa uskutoční a víťazstvo, bez ohľadu na priateľstvo s Adrienom, predpovedá svojmu zverencovi.

„Zorganizoval som pre Ashley Theophane jeho prvý zápas o titul v kariére, v ktorom sa mu v osobe Adriena Bronera postaví veľmi silný protivník, - cituje Mayweathera Sky Sports. – Zápas by mal byť veľmi dobrý a my veríme nášmu chlapcovi. Chcem, aby Briti cestovali do USA a podporili svojho šampióna, pretože Ashley sa šampiónom stane.“
Pripomenieme, že Broner získal titul už vo štvrtej váhovej kategórii v októbri minulého roka, keď v 12 kole zastavil Rusa Khabiba Allakhverdieva.
Ne, 2016-02-07

Brit Amir Khan (31-3, 19 КО) už překvapil boxerský svět, když kývl na zápas v pro něj radikálně nové váze (do 70,3 kg) s mistrem světa WBC ve střední váze, Mexičanem Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 КО). Khan se s tím však nechce spokojit a plánuje na 7 května, kdy se zápas uskuteční, další překvapení.

„Když se mne Oscad De La Hoya zeptal, jestli bych přijal zápas (s Alvarezem), bez váhání jsem souhlasil. Jsem přesvědčen, že mohu tvořit historii, - cituje Amira BoxingScene. – Nechci pouze porazit Alvareze, ale udělat to stylově, aby lidé od překvapení otevřeli ústa. Mohu dokázat, že jsem jeden z nejlepších britských borců v historii.“

„Je mi jasné, že mám nevýhodu v postavě, proto budou lidé říkat : „Oho, ten Amir je skutečně odvážný, když se pouští do něčeho takového.“ Ale šťastným mne nečiní toto, ale to, že půjdu do ringu, porazím ho a stvořím historii. Právě proto jsem na zápas kývl. Po mém vítězství nad Alvarezem lidé řeknou : „Wau ! Věděli jsme, že je Amir dobrý, ale ne až natolik.“ Nastal čas ukázat lidem, jak jsem velký.“
Ne, 2016-02-07

Indo, USA. Bývalý majster sveta v bantamweight, Randy Caballero (23-0, 14 КО) sa vydal na ťaženie za titulom v ťažšej váhe (do 55,3 kg) a hneď v prvom zápase vo featherweight zastavil Rubena Garciu (15-2-1, 6 КО).

Caballero kontroloval situáciu v ringu od začiatku a v šiestom kole ešte zvýšil tlak, čím okamžite spôsobil súperovi veľké problémy. Siedme kolo sa tak stalo posledným : potom, ako si Garcia vypočul dvakrát rátanie rozhodcu, pochopil, že vzdorovať ďalej nemá zmysel a v prestávke na ôsme kolo sa vzdal.
Pripomenieme, že Randy stratil svoj titul v bantamweight v novembri minulého roka, keď nedokázal splniť váhový limit pred povinnou obhajobou s Lee Haskinsom.

Ďalšie víťazstvo si na svoje konto na tomto večeri boxu pripísal aj perspektívny welterweight, Frankie Gomez (20-0, 13 КО), ktorý v poslednom čase bojuje viac s vlastnou váhou, ako so serióznou opozíciou. V druhom zápase za posledného pol roka vďaka svojej úrovni preboxoval journeymana Silverio Ortiza (29-17, 15 КО) s výrečným rozdielom 100-90 (trikrát). 
Ne, 2016-02-07

Tradiční procedura oficiálního vážení, která probíhala v pátek v Dublinu se změnila na krvavou tragédii. Když byla akce v nejlepším, do foajé hotelu Regency vtrhli tři ozbrojení muž, převlečení za policisty a zahájili střelbu z automatických zbraní. Výsledek – jeden mrtvý a minimálně tři ranění.

Podle místních médií se však útočníci nestříleli hlava-nehlava, útočili na konkrétní cíl. Podle všeho se prý jedná o vyřizovnání účtů místních drogových gangů.
V souvislosti s incidentem byl zrušen i celý sobotní večer boxu, kterého hlavním programem měl být zápas Jamie Kavanagha a Antonio Joaem Bento.
Na akci měl vystoupit i český boxer Michal Dufek, kterému se naštěstí nic nestalo.
Pia, 2016-02-05

Brit Amir Khan (31-3, 19 КО) môže v máji prekvapiť a poraziť favorita, majstra sveta WBC v strednej váhe, Mexičana Saula Alvareza (46-1-1, 32 КО). Myslí si to jeho krajan, držiteľ titulov WBO a WBA v ťažkej váhe, Tyson Fury, píše WBN. Pripomenieme, že mnohí boxeri, experti a fanúšikovia  kritizovali aj Saula, aj Amira za to, že sa 7 mája stretnú v zápase, v ktorom má vraj byť „všetko jasné“.

„Nevedel získať ani Mayweathera, ani Pacquiao. A kto má, okrem nich, najzvučnejšie meno ? Buď Alvarez, alebo Gennady Golovkin. Lenže GGG je plnohodnotný, urastený middleweight a Saul – „nafúknutý“ middleweight, ktorý by mal byť super puncherom, ale v posledných piatich zápasoch ledva dakoho knockoutoval,- hovorí Fury. – Pamätajte, všetko je možné. Nezabúdajte, že ja som išiel do zápasu s Klitschko ako underdog 1:5, outsider – a porazil som ho. Ak dokážem poraziť superšampióna a preboxovať toho, koho, ako si všetci mysleli nie je možné preboxovať, potom je jasné, že Khan môže „prebodovať“ Alvareza, ktorý ešte tak dlho nešampióni.“
Pia, 2016-02-05

Mistr světa WBO v cruiserweight, Polák Krzystof Glowacki (25-0, 16 КО) může přijít o titul, pokud si v nejbližší době neurčí své priority. Připomeneme, že nedávno se objevila informace o tom, že Glowacki odboxuje dobrovolnou obhajobu titulu proti Američanovi Steve Cunninghamovi (28-7-1, 13 КО) a po tomto zápase se utká s oficiálním vyzyvatelem z Ukrajiny, Olexandrem Usykem (9-0, 9 КО). Čas však na úřadujícího šampiona tlačí čím dál více.

„Přesne dva měsíce před vypršením termínu povinné obhajoby (zhruba polovina března), dostane šampion dopis z WBO se žádostí boxovat zápas s oficiálním vyzyvatelem do poloviny května. Pokud nebude v uvedeném termínu zápas boxovat, přijde Glowacki o titul, - řekl generální ředitel společnosti K2 Promotions Ukraine, Alexandr Krasiuk v rozhovoru s Obozrevatel. – Glowacki a jeho tým bude před sebou mít úkol přijmout nelehké rozhodnutí – buď jít v dubnu do zápasu s Cunninghamem a přijít o titul,  nebo dobrovolnou obhajobu zrušit a získat aspoň teoretickou šanci obhájit titul WBO v zápase s Olexandrem Usykem.“
Pia, 2016-02-05

WBA dostala formálne potvrdenie od zástupcov bieloruského heavyweighta, Alexandra Ustinova (33-1, 24 КО) o tom, že boxer je pripravený ísť do zápasu s „dočasným“ šampiónom, Kubáncom Luisom Ortizom (24-0, 21 КО). Pripomenieme, že WBA nariadila boxerom, aby sa dohodli do 4 februára, avšak, ako sme informovali, pred niekoľkými dňami oznámili, že sa nemôžu s Ustinovom spojiť.

„Queensberry promotions je exkluzívnym promotérom Ustinova, ale o deadline sme nedostali žiadnu oficiálnu korešpondenciu, len pôvodný dopis, v ktorom nám taký zápas ponúkajú, - znie vyhlásenie spoločnosti Franka Warrena. – Samozrejme, môžeme oficiálne potvrdiť, že Ustinov prijíma ponuku na zápas s Ortizom. Spojíme sa s Golden Boy Promotions, aby sme zahájili rokovania. Prosíme, aby ste to prijali ako potvrdenie, že Ustinov prijíma zápas s Ortizom.“
Pia, 2016-02-05

Bývalý mistr světa v super middleweight, Andre Ward očekává zápas se šampionem IBF, WBA a WBO v polotěžké váze, Sergeyem Kovalevem už koncem tohoto roku.

„Se Sergeyem Kovalevem jsme na pouti k vzájemnému zápasu. Otázkou není, zda se tento zápas uskuteční, ale kdy se uskuteční. Myslím, že bychom se měli střetnou koncem roku. On je nejlepší v této divizi, porazil všechny a nikdo s ním nechce boxovat. Takže je ten, se kterým chci boxovat já.

Je to chytrý borec a je jasné, že má silný úder. Vážím si ho za to, že porážel soupeře u nich doma. To vypovídá o tom, že je psychologicky silný. Nechci, aby lidé říkali, že jsem si vybral soupeře, se kterým jsem si byl jist, že vyhraji. Chci, aby lidé říkali, že šance jsou 50:50. To je základem dobrého zápasu,“- cituje Warda BoxingScene.
Pia, 2016-02-05

Najlepšie platený boxer v histórii boxu, 38 ročný Američan Floyd Mayweather Jr., ktorý minulý rok ohlásil ukončenie kariéry, povedal, že sa mu za ringom, ani životom profesionálneho boxera vôbec necnie.

„Skutočne za ringom nesmútim, - povedal Floyd. – Bil som sa počas 37 rokov."

„Stretávam sa s fanúšikmi, podávam im ruky, rozdávam autogramy, obedujem, - pokračoval boxer. – Chodím a vzdávam hold milovníkom boxu, ktorí ma podporovali v priebehu mnohých rokov. Za telocvičňou sa mi necnie a som rád, že netrénujem. Som jednoducho šťastný doma s mojimi deťmi. Mám tri deti, ktoré čoskoro pôjdu na strednú, takže teraz je pre mňa prioritou toto. Premeškal som veľa cenného času, ktorý som mohol tráviť s mojimi deťmi, pretože som celý svoj život venoval boxu. Ale nikdy nie je neskoro začať. Milujem svoje deti, sme si veľmi blízki a jediné, čo môžem teraz urobiť, je spoznať ich ešte lepšie.“
Týmto borcom stránka vďačí za 
svoj rozvoj : 
FERGUSS
HAYEMAKER
TUSITEL
MS
? iniciály J.F

CENT
ABC
USYK

 


Ak sa vám stránka páči, môžete prispieť na jej rozvoj. Je to nepovinné a čiastku si každý volí sám. Ďakujem
poster_zilli_editor_6096f232c7.jpg

Carl Frampton vs Scott Quigg 27.2.2016

Frampton na body (4 | 67%)
Quigg vyhrá K.O. (1 | 16%)
Quigg na body (0 | 0%)
NC, Draw (1 | 17%)
poster_zilli_editor_c0d8b83787.jpg

Terence Crawford vs Henry Lundi 27.2.2016

Crawford na body (1 | 12%)
Lundy vyhrá K.O. (0 | 0%)
Lundy na body (0 | 0%)
NC, Draw (0 | 0%)
poster_zilli_editor_0836e3d2c3.png

Keith Thurman vs Shawn Porter 13.3.2016

Thurman vyhrá K.O. (3 | 27%)
Thurman na body (4 | 37%)
Porter vyhrá K.O. (2 | 18%)
Porter na body (2 | 18%)
NC, Draw (0 | 0%)
Správy zo sveta boxu 24 hodín denne, 7 dní v týždni
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one