Chat now !LOGO.jpg

Domluveno! Lukáš Konečný vs. Bajsangurov 27. října v ... Kyjevě

PRAHA - Největší boxerská událost s přímou českou účastí je konečně domluvená a potvrzená. Lukáš Konečný (48 výher - 0 remíz - 3 porážky) a Rus Zaurbek Bajsangurov (27 - 1) se 27. října utkají v ringu o pás mistra světa v lehké střední váze organizace WBO.

Boxerský svět má za sebou duely Floyda Mayweathera s Miguelem Cottem, Mannyho Pacquiaa s Timothym Bradleym, za tři týdny jej čekají bitvy titánů v těžké váze, český fanoušek bude ale dychtivě čekat na podzim roku....

Jak již ve středu informoval ruský web gazeta.ru s odkazem na zprávu K2 Promotions Ukrajina, která zastupuje Bajsangurova a patří bratřím Kličků, duel se uskuteční v ukrajinské metropoli Kyjeve 27. října, přestože podle původních zpráv se měli oba boxeři utkat již během léta.

„Jsem rád, že se bude boxovat až takto pozdě. Sice už jsem byl v lehkém tréninku, ale alespoň si budu moct užít léto s rodinou, loni tomu tak ze známých důvodů nebylo, takže se teď o to více těším. Minimálně července si užiji, i když na zápas samozřejmě myslet budu," řekl pro Profiboxing.cz Lukáš.

Český fanoušek se tak sice nedočká duelu v některé z domácích arén, smutnit ale nemusí. Na dobré cestě je dohoda mezi SES Boxing, která Lukáše zastupuje, a Nova Sport o vysílání duelu v přímém přenosu.

„Obě strany chtěly dělat zápas doma, oni původně nechtěli vůbec slyšet na to, že se boxoval jinde než Rusku nebo na Ukrajině. My jsme tušili, že na aukci to s nimi bude těžké, manažer dával dohromady nějaké peníze, ale nakonec usoudil, že by to byl příliš velký risk, jít s nimi do dražby, protože kdybychom ji prohráli, což bylo reálné, doplatil bych na to já," vysvětlil Lukáš důvody konání galavečera v kyjevském Paláci Sportů.

„Díky tomu, že jsme přistoupili na jejich podmínky, vydělám si zhruba třikrát tolik, než kdyby se boxovalo v Česku. Já sice říkal, že bych ho radši přivítal doma a za menší peníze, v konečném výsledku mi to ale může být jedno. Jedu na Ukrajina s velkými šancemi na vítězství a ještě možností si vydělat," poodkryl zákulisí domlouvání zápasu nejlepší český profesionální boxer.

Spokojená je nakonec samozřejmě i druhá strana. „Nebylo to jednoduché, protože manažeři Konečného chtěli, aby se boxovalo v jeho rodném městě (v Brně), ale nakonec jsme se dohodli. Podle mne to bude jeden z nejlepších galavečerů, které jsme kdy u nás pořádali," uvedl manažer stáje bratří Kličků Alexandr Krasjuk.

Jisté ale je, že v sobotu 27. října se po zápase zůstanou úsměvy a dobrá nálada ve tvářích jen jedné ze zúčastněných stran.

2012-06-15 06:34:08
mirokan71

Týmto borcom stránka vďačí za 
svoj rozvoj : 
FERGUSS
HAYEMAKER
TUSITEL
MS
? iniciály J.F

CENT
ABC
USYK

 
Bez názvu.png


Ak sa vám stránka páči, môžete prispieť na jej rozvoj. Je to nepovinné a čiastku si každý volí sám. Ďakujem
Správy zo sveta boxu 24 hodín denne, 7 dní v týždni
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one