Chat now !

Lucas Matthysse zastavil Humberto Soto

Ne, 2012-06-24

Los Angeles, USA.  Argentínsky puncher Lucas Matthysse (31-2, 29 КО), ktorý sa v minulosti v hlavných zápasoch svojej kariéry (proti Zabovi Judahovi a Devonovi Alexandrovi) stretal s nepriazňou rozhodcov, napokon dosiahol najväčší úspech v svojej kariére, keď porazil ex-šampióna v troch váhových kategóriách z Mexika,  Humberto Sotо (59-8-2, 35 КО).

Na začiatku zápasu mal navrch Soto, ktorý vybičoval tempo v poslednej minúte prvého kola. V druhom a treťom kole sa začali napĺňať očakávania fanúšikov, ktorí sa tešili na poriadny zápas. Boxeri si vymieňali tvrdé údery, pokusy Matthysse vyzerali presvedčivejšie, avšak Soto sa podarilo otvoriť tržnú ranu pri pravom oku Argentínca.

V štvrtom kole mal Lucas už viac navrch, hoci Humberto sa stále držal svojej línie a snažil sa odpovedať úderom na úder. Na konci piateho kola sa napokon Matthysse podarilo zasiahnuť Mexičana kombináciou úderov a Soto išiel do knockdownu. Humberto dokázal v zápase pokračovať avšak v prestávke medzi piatym a šiestym kolom sa roh Mexičana rozhodol stretnutie ukončiť.