Chat now !LOGO.jpg

Šťastný Chládek: Největší zážitek? Slavnostní zahájení olympiády

PRAHA - Jako kdyby vás někdo probudil z nádherného snu a řekl, že je to realita. Tak se nyní cítí nejlepší český amatérský boxer současnosti Zdeněk Chládek (22).

Už se balil na dovolenou do Egypta, když z centrály Mezinárodní boxerské unie (AIBA) přišel na český svaz mail, ve kterém stojí: Zdeněk Chládek dostal divokou kartu pro účast na olympijských hrách ve váze do 64 kg. „Pořád tomu nemohu uvěřit, je to úžasné," neskrýval v rozhovoru pro Profiboxing.cz ústecký bijec a desátý muž loňského světového šampionátu.

Zdeněk Chládek bude startovat na olympijských hrách. Jak se to poslouchá?

Určitě mi to udělalo obrovskou radost. Už jsem byl smířený s tím, že do Londýna nepojedu, ve čtvrtek jsme měli s přítelkyní odletět na dovolenou....

Tu jste předpokládám už s přítelkyní zrušili.

Ano, měli jsme ji naštěstí pojištěnou, takže ani nepřijdeme o peníze. Ale i kdyby ano, tak bych to neřešil.

Měli jste jet za sluníčkem do Egypta, místo toho vás čeká Londýn. Co na tuhle změnu říkala přítelkyně?

Místo balení na dovolenou bude holt teď balit kufry do Londýny. (směje se) Ne, vážně. Pro ni to byl nejdříve také pořádný šok, než si vše uvědomila, ale má samozřejmě obrovskou radost, že mi vyšla olympiáda, na dovolenou můžeme spolu jet ještě mnohokrát, na olympijské hry se sportovec dostane třeba jednou za život. Má velkou radost, stejně jako můj otec.

Nyní vás čeká hodně nabitý program, hry začínají již za 39 dnů.

To je pravda, budu to mít teď hodně našlapané, ale vše je nyní v režii mých trenérů i svazu. V úterý se sejdeme a vše domluvíme, už teď je jisté, že bych měl odjet na soustředění do hor, abych se dostal zpět do formy. Budu hodně běhat, s koučem budeme pracovat na technice, z tréninku jsem úplně nevypadl, takže myslím, že by to neměl být problém.

To je pravda, ale co váha? V posledním extraligovém kole jste boxoval o váhovou kategorii výše?

Ani to nebude problém. Já si chtěl po sezóně hlavně odpočinout, proto jsme se dohodli, že půjdu šedesát devítku. Musím dát dolů nějaká čtyři kila, to nebude problém, shazuji vždycky a vždycky jsem to zvládl.

Přesto, je šest týdnů přípravy dost na to, dostat se do formy?

Já myslím, že ano. Jak jsem říkal, trénoval jsem průběžně pořád. Navíc si myslím, že kdybych o nominaci věděl déle, tak bych dřel jako kůň, až bych to mohl s tréninkem přehnat. Teď jsem uvolněný, mám novou chuť, energii. To, že mi dali divokou kartu, mě hrozně nakoplo, myslím, že té pozitivní energie můžu využít. Uspět v Londýně bude hrozně těžké, ale pro mě je úspěchem už to, že tam pojedu a nyní si to jedu v uvozovkách hlavně užít.

Nebojíte se zranění? Uzpůsobíte tomu nyní trénink?

Rozhodně. Předpokládám, že při běhání se nezraním, to už by byla smůla. Kromě toho bude pracovat hlavně na technice, dělat nácviky s lidmi, co znám. A abych zamezil případně zranění, tak už tato příprava proběhne bez sparingů.

Podle informací z Českého olympijského výboru si s sebou můžete vzít jeden akreditovaný doprovod. Kdo jím bude? Osobní trenér Miroslav Vrba? 

To je naprosto jasné, že jej budu navrhovat a myslím, že s tím na svazu nebudou mít problém. Trenér Vrba je se mnou celý olympijský cyklus, i pro něj je to splněný sen. Zaslouží si, aby jel se mnou.

Přítelkyně a otec ale v Londýně chybět také nebudou, že?

Počítám s tím, že i kdyby to stálo cokoliv, tak táta i přítelkyně stoprocentně dorazí také.

Lehký velter, respektive váha do 64 kilogramů (dříve 63,5 kg), je z historického pohledu velmi nabitá. První boxerské stříbro Jana Heřmánka z roku 1928 váhově patří sem, zlato Bohumila Němečka z roku 1960 taktéž, naposledy v Sydney v této váze startoval Lukáš Konečný. Vnímáte to?

Přiznám se, že takové věci nesleduji a neřeším, soustředím se na sebe. Jsem rád, že jedu na olympiádu, sám boxuji tuto váhu už hodně dlouho, takže se na to z historického pohledu nedívám.

A co jiná historie? Jste první českým boxerem na hrách po dvanácti letech...

Tak to je jiná. Ptá se mě na to hodně lidí, zda to vnímám jako závazek a povinnost uspět. Ale jak jste řekl, dvě olympiády neměl český box pod pěti kruhy své zastoupení, takže já to beru tak, že jen fakt, že v Londýně budu startovat je úspěch. Jak jsem řekl, jedu si to užít a samozřejmě tam chci udělat co nejlepší výsledek.

Potkáte tam boxery, kteří skončili na světovém šampionátu před vámi a málem vám sebrali šanci na olympiádu (z MS se kvalifikovalo přímo 8 boxerů, Chládek skončil devátý, pozn. redakce). Chcete si s nimi vyřídit účty?

Takhle to neberu. Bude i hodně záležet na losu. Ale na to teď nemyslím. V hlavě momentálně mám je to, že 24. července odlétám a 31. mám první zápas. Více neřeším.

Olympiáda je celosvětová událost roku. Jak se těšíte na vše kolem, třeba na slavnostní zahájení, na kterém budete přítomen?

Přiznávám, že na to se šíleně těším, to byl vždy můj sen. Před tolika lidmi jít na stadionu za naší českou vlajkou. Určitě to bude úžasný zážitek.

www.profiboxing.cz                                                                                              Antonín Vavrda

2012-06-19 05:24:28
mirokan71

Týmto borcom stránka vďačí za 
svoj rozvoj : 
FERGUSS
HAYEMAKER
TUSITEL
MS
? iniciály J.F

CENT
ABC
USYK

 
Bez názvu.png


Ak sa vám stránka páči, môžete prispieť na jej rozvoj. Je to nepovinné a čiastku si každý volí sám. Ďakujem
Správy zo sveta boxu 24 hodín denne, 7 dní v týždni
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one