Chat now !

Yoan Pablo Hernandez obhájil titul

Ne, 2012-09-16

Stechert Arena, Bamberg, Nemecko. Vo veľmi zaujímavom hlavnom zápase nemeckého večera boxu, nedokázal 37 ročný vyzývateľ z Kanady, Тroy «The Boss» Ross (25-3,  КО) vybojovať titul majstra sveta IBF v cruiserweight a prehral jednohlasným rozhodnutí na body s jeho držiteľom, Yoan Pablo Hernandezom (27-1, 13 КО).

Ross, ktorý je od Kubánca o desať rokov starší prenechal od začiatku zápasu inciatívu nátlakovému Hernandezovi a sústredil sa na to, aby presne boxoval z ústupu, snažiac sa súpera nachytať na kontraúder. Prvé tri minúty vyhral šampión, avšak už v druhom kole začal Troy boxovať aktívnejšie a snažil sa súpera vtiahnuť do silových výmien. Hernandez, ktorý sa nemôže pochváliť betónovou čeľusťou výzvu prijal a v treťom kole na toto neopatrné rozhodnutie takmer doplatil - po pravidelných ľavých hákoch na hlavu bol Yoan niekoľkokrát na hraanici knockdownu. Na konci pekného kola sa však šampiónovi predsa len podarilo trafiť Rossa, ktorý sa zúfalo snažil zápas ukončiť pred limitom.

V 4 kole začali boxeri opatrnejšie, prestrelkou jabov sprevádzanou nepríliš dôraznými direktami z dlhej vzdialenosti. Avšak v 5 kole mal Kubánec znovu na mále : v jednom z útokov sa Troy dobre trafil širokým ľavým hákom a o niekoľko sekúnd pridal podobný úder sprava. Šampiónovi, ktorý u lán padol odpočítali knockdown a Ross sa márne snažil do konca kola doraziť „plávajúceho" pána ringu. V jednom momente si Kubánec, ktorý sa neustále otáčal súperovi chrbtom kľakol na koleno, avšak rozhodca ktovie prečo neodpočítal tento záchranný manéver ako knockdown.

Pomerne pokojné 6 kolo vyhral aktívnejší vyzývateľ, ktorý sa evidentne snažil ukončiť zápas jediným presným úderom, 7 a 8 kolo započítali Hernandezovi, ktorý nadmieru opatrne boxoval v týchto kolách na dlhej vzdialenosti jabom, jednotlivými direktmi z ľavej ruky a pravými hákmi na telo. Nenáhlivý priebeh 9 kola bol v poslednej minúte prerušený ďalším „otrasom" - šampión trafil Rossa a vrhol sa do výmeny, v ktorej následne sám inkasoval, znovu otriasol súpera, zápas však ukončiť nedokázal - Kanaďan nátlak vydržal. 10 a 11 kolo ustatý Troy prenechal súperovi, dokázal však „vyrvať" posledné tri minúty zápasu.

Súčet na bodovacích lístkoch po 12 kolách : 114-113, 115-112 a 116-112 v prospech Hernandeza.