Chat now !LOGO.jpg

ZO SVETA

Pia, 2016-03-25

Bez ohľadu na to, že legendárny Julio Cesar Chavez predpovedal víťazstvo Gilberto Ramireza (33-0, 24 КО), niektoré komentáre mexického veterána predsa len šampiónovi WBO v super middleweight, Arthurovi Abrahamovi (44-4, 29 КО), budúcemu Ramirezovmu súperovi, zalichotili.

„Ten chlapík sa mi páči. Bol to skutočný bojovník ringu, nechával v ňom pre víťazstvo všetko. Chavez je jedným z mojich boxerských idolov, takže počuť od neho, že som suprový šampion, pre mňa veľa znamená. Ale už 9 apríla budem musieť Chaveza naštvať, keď jeho krajana Ramireza porazím,“- vyhlásil Arthur.

„Mejor morir de pie que vivir arrodillado! („Radšej zomrieť vstoje, než žiť na kolenách“)“, – doplnil svoje motto Abraham.
 
Pia, 2016-03-25

Donedávna nejlepší boxer P4P, Floyd Mayweather Jr. (49-0, 26 КО), který svou kariéru oficiálně ukončil v září minulého roku se může vrátit zpět do ringu a jmenoval dokonce své dva kolegy, se kterými by se mohl utkat.

Prvním z nich je kazašský middleweight Gennady Golovkin (34-0, 31 КО). Aby se však Velký Floyd začal o GGG vůbec zajímat, musí Golovkin porazit Andre Warda. „Už jsem říkal, co musí Golovkin udělat, aby získal zápas se mnou. Musí vyzvat Andre Warda, porazit Andre Warda a potom s ním budu boxovat. Ale zatím nevidím, že by Andre Warda vyzýval,“- vyhlásil Mayweather.

Druhým jménem na seznamu potenciálních soupeřů Floyda je úřadující mistr světa WBC ve welterweight, Danny Garcia (32-0, 18 КО): „Pokud by mě napadlo vrátit se, je jedno zajímavé jméno – Danny Garcia, protože je neporažený a má titul. Pokud však s tím hochem budu boxovat, musí být mistrem světa.“
Pia, 216-03-25

Súperom ruského cruisera Dmitry Kudryashova (18-1, 18 КО) sa v rámci boxerskéh show 21 mája v Moskve stane Brazílec Julio Cesar Dos Santos (30-5, 27 КО). Oznámil to šéf promotérskej spoločnosti „Svet Boxu“, Andrey Ryabinski.

„Rokovania prebiehali už dávno, ale nebolo to náročné. Julio Cesar Dos Santos je dobrý, tvrdý a nebezpečný chlapík,“- povedal Ryabinski pre SE.

Pripomenieme, že práve s Dos Santosom sa mal Kudryashov stretnúť už 8 apríla. Avšak potom, ako zápas Dmitrya preložili na máj, sa o jeho budúcom súperovi nehovorilo. Hlavným zápasom večera boxu 21 mája v Moskve bude stretnutie medzi Deontay WilderomAlexandrom Povetkinom.
Pia, 2016-03-25

Možnost, že na Olympiádě budou moci startovat zkušení boxeři – profesionálové, je šílenství a nezodpovědnost. Myslí si to ex-šampion ve dvou divizích, Brit David Haye (27-2, 25 КО), který se také ke kontroverzní myšlence AIBA vyjádřil.

„Chlapci po celý život trénují, aby se na Olympiádu dostali. Je to šílenost, dovolit amatérům cestovat na Hry a postavit je proti těm, kteří možná v minulosti už Olympiádu vyhráli, později se stali mistry světa v profi a nyní přichází zbít několik kluků – amatérů. Myslím, že tam bude bito nemálo mladých kluků, přičemž v takových případech může dojít ke zlomu kariérního růstu,“- myslí si Haye.

„Je to jako by jste na pole v NFL postavili kluka z týmu nějaké univerzity, - řekl pro SportsPro David. – Je to jednoduše nečestné, je to podvod. Jedni jsou urostlí chlapi a mnozí další ještě dorostenci. Může to úplně klidně skončit tím, že nějaký 17 letý klučina upadne po zápase s 30 letým šampionem v profi do kómy a pak budou všichni říkat : „Ó, proč to proboha dovolili ?“
Pia, 2016-03-25

Vyzývateľ z Británie, Anthony Joshua (15-0, 15 КО) sa nechystá dať v ringu šampiónovi IBF v ťažkej váhe, Američanovi Charlesovi Martinovi čas na to, aby sa dostal do svojho rytmu. Joshua povedal, že sa vynasnaží „zlomiť“ protivníka hneď v začiatku ich stretnutia v Londýne, ktoré sa uskutoční už 9 apríla.

„Myslím, že môj súper je pokojný, vyrovnaný chlapík, má aj taký štýl boxovania. To je to, čo sa mi na ľavákoch páči – sú sústredení, pokojní a vytrestajú ťa za každú chybičku. Práve tak Martin boxuje,“- myslí si Joshua.

„Je to valibuk s kopou knockoutov, ktorý veľa bije a trestá súperov. Čo potrebujem ja, je dostať ho na hlbočinu, tam, kde ešte nebol. Ak je taký rozvážny, musím mu hneď pripraviť agesívny, nekomfortný a nepredvídateľný boj. Tým ho vykoľajím. Charles si teraz myslí, že je pán sveta, pretože má titul šampióna a myslím, že je veľmi sebaistý, - pokračoval v hodnotení protivníka pre Sky Sports Brit. – Pred takým zápasom sú sparringy s ľavákmi mimoriadne dôležité.“
 
Pia, 2016-03-25

Ukrajinec Vasyl Lomachenko (5-1, 3 КО) předložil finanční nabídku Jamajčanovi Nicholasovi Waltersovi (26-0-1, 21 КО), aby ho přinutil dát souhlas na zápas, který by se měl uskutečnit v rámci show 11 června v New Yorku. Teamy boxerů jsou momentálně ve slepé uličce právě kvůli vysokým finančním požadavkům Walterse, který by za střetnutí rád vydělal nejvyšší honorář ve své kariéře – 1 mil. dolarů – tedy asi tolik, kolik HBO vyčlenila pro oba borce.

Vasyl by rád tvrdohlavného kolegu přesvědčil a tak navrhl, aby v kontraktu na zápas byla klauzule, podle které by Walterst, v případě vítězství, dostal dalších 300 000 dolarů z honoráře Ukrajince.

„Waltersi, nemáš dost peněz ? Pojď se bít a v případě tvého vítězství ti zaplatím 300 000 ze svého honoráře. Ať to promotéři uvedou v kontraktu,“ – napsal Lomachenko ve svém Twittru.
Pia, 2016-03-25

Britský cruiser Stephen Simmons (14-1, 6 КО) vyhlásil, že o šanci zmerať si sily s olympijským šampiónom z roku 2012, Ukrajincom Olexandrom Usykom (9-0, 9 КО) sa dozvedel len koncom minulého týždňa a takú príležitosť jednoducho nemohol odmietnuť. Pripomenieme, že zápas Usyk – Simmons bude hlavným zápasom večera boxu v Kieve, ktorý 23 apríla organizuje promotérska spoločnosť K2 Promotions Ukraine.

„Ponúkli mi ten zápas len minulý piatok. Jasné, že som súhlasil, - cituje 31 ročné „Monštrum“ BoxingScene. – Ihneď som volal môjmu manažérovi, o všetkom sa porozprávali a veľmi sa tomu tešili.“

„Víťazstvo nad Usykom mi nie len umožní bojovať o svetový titul, dostane ma to tam, kde snívam byť od samotného detstva. Vždy som chcel byť šampiónom a toto bude obrovský krok vpred. Budem usilovne pracovať s dôrazom na to, že je ľavák. Váhu mám vďaka stravovaniu a kvalitnej regenerácii dobrú. Pôjdem tam, aby som urobil svoju prácu a zvíťazil, nie aby som len zobral šek.“
St, 2016-03-23

Bernd Boente, manažér bývalého šampiona v těžké váze, Wladimira Klitschko, řekl německému vydání Bild, že „Dr. Ocelové kladivo“ se může zúčastnit nadcházející Olympiády.

„Pokud bude datum odvety s Fury vyhovující, zúčastní se,“- řekl Boente.

Podle různých informací se odveta Fury – Klitschko uskuteční 4 června, LOH v Rio De Janiero začínají 5 srpna. Pro Klitschko by to byla už druhá možnost získal olympijské zlato. První medaili získal v Atlantě v roku 1996.
St, 2016-03-16

Kým sa všetci – boxeri, funkcionári a fanúšikovia – chystajú na zápas v ťažkej váhe medzi majstrom sveta IBF, Američanom Charlesom Martinom (23-0-1, 21 КО) a vyzývateľom Anthony Joshua (15-0, 15 КО) v tlači sa tu a tam objavujú podrobnosti zo života účastníkov budúceho zápasu, ktoré rozohrievajú divácky záujem. Napríklad nedávno porozprával britský prospect pre denník The Sun, že mal od 16 rokov problémy so zákonom a pokojne mohol teraz „strihať meter“, ak by sa nezačal venovať boxu.

„Zdrapil som chlapíka za krk a prehodil ho cez plece. Vtedy som si ešte neuvedomoval svoju silu, nerátal som... Takže, nešťastne dopadol. Došlo to do súdu za ublížienie na zdraví. Našťastie som bol vtedy len prísne upozornený a povedali mi, že nabudúce mi to tak ľahko neprejde.“

„A raz ma zobrali v Ridingu. Ale ak by som urobil to, z čoho ma vinili, teraz by som tu nesedel a nerozprával sa s vami. Čože som také urobil ? Radšej to nechajme tak. Ale bol to zlomový moment v mojom živote,“- podčiarkol Anthony.
Dodáme, že aj po svojom „zlomovom momente“ Joshuu nachytali, ako fajčí marihuanu, pričom bol reprezentantom Veľkej Británie.
 
St, 2016-03-23

Americký ex-šampión v dvoch váhových kategóriách, Timothy Bradley Jr. (31-1-1, 13 КО) si nemyslí, že jeho súper v záverečnom zápase trilógie, 37 ročný držiteľ titulov v 8 váhach, Manny Pacquiao (57-6-2, 38 КО), bude 9 apríla v ringu v Las Vegas „starý a bezmocný“.

„Nespolieham sa na to, že by Manny oslabol, alebo niečo podobné. Myslím, že bude silný a neobyčajne motivovaný, - cituje Tima BoxingScene. – A zrejme sa mi pokúsi odtrhnúť gebuľu.“

„To, že dávno nikoho neknockoutoval, je možno spojené s váhou v ktorej teraz boxuje. Neviem. Ale ja určite nepôjdem do ringu s nebezpečnou myšlienkou, že ma akože nemôže knockoutovať. Takú chybu sa nechystám urobiť,“- povedal Bradley.

Tim je však zároveň aj presvedčený, že diváci jeho výkon náležite neocenia, aj keby začiatkom apríla Pacquiao predsa len porazil.

„Nuž čo, veď som ho už porazil... A viem aj, čo povedia po 9 apríli. „Och, Manny je už starý, končí. On hento, on tamto.“ Veľmi dobre viem, ako to bude. Ale ak náhodou prehrám, povedia : „Oho, Manny je stále veľký ! Stále sa vie biť. Stále je super.“ Všetko to už poznám,“- hnevá sa Američan.
St, 2016-03-23

Ex-šampion v těžké váze, Ukrajinec Wladimir Klitschko (64-4, 53 КО) prahne po zápase a usilovně se na odvetu s britským šampionem WBA, WBO a IBO, Tysonem Fury (25-0, 18 КО) připravuje.

„Pokračuji v tréningu a nemohu se dočkat, až se vrátím do ringu s Fury. Teď více, než kdykoliv předtím,“- napsal Klitschko ve svém Twitter-u.
St, 2016-03-23

Dave Coldwell, tréner britského boxera cruiserweight, Тony Bellewa (26-2-1, 16 КО) vyhlásil, že potenciálny súper jeho zverenca, Ilunga Makabu (19-1, 18 КО) je najnebezpečnejším zástupcom tejto divízie. Pripomenieme, že promotér Eddie Hearn nedávno povedal, že o voľný pás WBC by sa mohli stretnúť práve Makabu s Bellewom.

„Nevieme sa toho zápasu dočkať. Je to šanca, ktorú Tony chcel. Trpezlivo na ňu čakal a robil všetko, čo od neho v ringu, aj mimo neho vyžadovali. Postupne sa dostal až do cruiserweight a teraz nastal čas, aby získal veľký zápas. Makabu je v cruiserweight najnebezpečnejší. Je to práve ten boxer, ktorého hodnotím veľmi vysoko. Jeho percento knocoutov je úctyhodné a už dávno ho sledujem. Má dobré mená v recorde výhier a aj sám, myslím, túži vyhrať pás. Ale Tony čakal príliš dlho, než aby si to nechal ujsť,“- vyhlásil tréner Bellewa.

 
St, 2016-03-23

Britský boxer střední váhy, Chris Eubank Jr. (21-1, 16 КО) vyhlásil, že je favoritem v zápase s Nick Blackwellem (19-3-1, 8 КО), který se uskuteční 26 března v Lodnýně. Eubank Jr. si myslí, že Blackwell je boxer nižší třídy a nebude mít problém ho přesvědčivě porazit.

„Blackwell má špatnou obranu. Je neustále otevřený a já mohu bez problémů přijít, udeřit ho a ustoupit zpátky. Videl jsem pár jeho posledních zápasů. Nebylo v nich nic, co by mě mohlo znepokojit, nebo udělat dojem. Žádné finty. Je to borec britské třídy, já jsem světový. Až se setkáme v ringu, diváci uvidí obrovský rozdíl v úrovni mezi námi,“- řekl Eubank Jr.
St, 2016-03-23

Austrálsky boxer Lucas Browne, ktorý 5 marca pripravil technickým knockoutom v 10 kole o titul „regulérneho“ majstra sveta WBA v ťažkej váhe, Ruslana Chagaeva, komentoval informácie o dopingovom teste.

„Chcel by som ubezpečiť všetkých svojich fanúšikov, celý svet boxu a Austráliu, že som nebral žiadny doping. Novinka o kladnej vzorke ma šokovala. Urobím všetko, aby som svoje meno očistil. Do dnešného dňa som o clenbuterole nepočul a nemal ani poňatia, načo sa používa. Pre heavyweightov je jeho použitie nezmyselné. Ja, aj môj team sme si boli vedomí rizík, ktoré vznikajú pri organizácii zápasov v takých miestach, ako je Čečensko, najmä, ak máš za súpera úradujúceho šampióna z tohto regiónu, preto som si myslel, že sme urobili dosť opatrení, aby sme vylúčili sporné situácie. V najbližších dňoch sa k veci vyjadrím podrobnejšie,“- vyhlásil Browne v tlačovej správe Hatton Promotions.
Út, 2016-03-22

Britský šampión v těžké váze IBO, WBA a WBO, Tyson Fury brání muslimy po dnešní tragédii v Bruselu.

„Nepleťme si tyto teroristické útoky s muslimským obyvatelstvem. To nedělají muslimové, tito teroristé nejsou muslimové,“- napsal Fury ve svém Twitter-u.
Ut, 2016-03-22

Ako sme už informovali, 36 ročný Austrálčan Lucas Browne neprešiel testovaním po zápase s Ruslanom Chagaevom, ktorého 5 marca v Groznom porazil TKO v desiatom kole. WBA dúfa, že sa jedná len o nedorozumenie a počká si na výsledok vzorky „B“ a až potom rozhodne, či Browne titul odoberie.

„Lucas Browne má právo okamžite žiadať analýzu vzorky „B“ na vlastné náklady,“- vyhlásili v organizácii.
Ut, 2016-03-22

ESPN informuje, že 36 letý Australan Lucas Browne neprošel antidopingovým testem na clenbuterol. Připomeneme, že Browne 5 března v Grozném získal titul WBA v těžké váze, když v 10 kole porazil technickým knockoutem Ruslana Chagaeva.

Dopingové testy zabezpečovala VADA (Voluntary Anti-Doping Agency) se sídlem v Las Vegas, která má v boxu momentálně nejtvrdší systém požadavků při testování na zakázané látky. Mezi boxery, kteří využívají služeb této agentury jsou  Sergey KovalevМanny PacquiaoRuslan ProvodnikovАndre Ward a další.
Ut, 2016-03-22

K protivníkom pripravovanej globálnej reformy v svetovom boxe, ktorá predpokladá povolenie štartu profesionálov na olympijskom turnaji, sa pripojil aj predseda Atletickej komisie štátu California. Podľa Johna Carvelli sa podobný nápad AIBA nedá ničím obhájiť.

„Protrelí kati z radov profi proti stále sa učiacim amatérom ? To je neprípustné, nebezpečné a vôbec, nesprávne, - myslí si predseda. – Aby ste sa stali dobrým profesionálom, treba nemálo času. Borci ako Klitschko, Golovkin a Pacquiao sú dakedy aj 19 rokov v profi, aby sa naučili to, čo teraz dokážu.“

„Veď tí chlapci jednoducho amatérom poodtŕhajú hlavy. Takže – nie. Miešať profi a „zelených“ amatérov je jednoducho divé a nesprávne,“- cituje funkcionára WBN.
Ut, 2016-03-22

51letý Bernard Hopkins (55-7-2, 33 КО) se stále nevzdává myšlenky na poslední zápas, než odejde do boxerského důchodu. Slavný rodák z Philadelphie by chtěl v létě vystoupit před domácími fanoušky.

„Už jsem na 90 % ukončil kariéru. V průběhu týdne, nebo dvou mi dají jména jednoho, nebo dvou potenciálních soupeřů. Plánuje boxovat v létě v Philadelphii, nebo někde nedaleko. Tento rok odejdu do důchodu,“- cituje Bernarda Fighthype.com.

Připomeneme, že slavný Kat/Mimozemšťan neboxoval od října 2014, kdy na body prohrál se Sergey Kovalevem.
 

Týmto borcom stránka vďačí za 
svoj rozvoj : 
FERGUSS
HAYEMAKER
TUSITEL
MS
? iniciály J.F

CENT
ABC
USYK

 
Bez názvu.png


Ak sa vám stránka páči, môžete prispieť na jej rozvoj. Je to nepovinné a čiastku si každý volí sám. Ďakujem
Správy zo sveta boxu 24 hodín denne, 7 dní v týždni
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one